کشف سیاره فراخورشیدی شبیه به زمین با سطح مملو از آب

سیاره فراخورشیدی

سیاره فراخورشیدی تازه کشف شده تنها 100 سال نوری با زمین فاصله دارد و به گفته دانشمندان سطح آن مملو از آب است. سیاره TOI-1452 b که تازه کشف شده است تنها صد سال نوری با زمین فاصله دارد. مطالعات دانشمندان روی این سیاره فراخورشیدی نشان میده.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سیاره TOI-1452 b که تازه کشف شده است تنها صد سال نوری با زمین فاصله دارد. مطالعات دانشمندان روی این سیاره فراخورشیدی نشان میدهد سطح این سیاره مملو از آب است. اندازه آن نیز تنها کمی بیشتر از زمین است. همچنین این سیاره تازه کشف شده در فاصله مناسبی از خورشید خود – نه خیلی دور و نه خیلی نزدیک- قرار دارد.

بیشتر بخوانید: ناسا ربات جراح به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال می کند

سیاره فراخورشیدی

به گفته دانشمندان وجود آب روی سطح این سیاره نشان می دهد که احتمال وجود حیات در آن بسیار زیاد است. البته نوع حیات موجود در دنیای اقیانوسی آن هنوز مشخص نیست. داده های اولیه کشف این سیاره در ابتدا توسط تلسکوپ TESS و در بخشی از آسمان جمع  آوری شد. دانشمندان متوجه کاهش درخشندگی در ناحیه مورد بررسی شدند. سپس وجود این سیاره که شباهت زیادی به زمین دارد کشف شد.

مکان این سیاره در صورت فلکی دراکو و در یک منظومه دو ستاره ای در فاصله 100 سال نوری از زمین است. با توجه به وجود آب در سطح این سیاره می تواند مکان مناسبی برای تحقیقات داشمندان در یافتن حیات باشد. پیش از این نیز دانشمندان موفق به کشف سیاره فراخورشیدی با جو مشابه زمین شده بودند.

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.