چگونه به نرم‌افزارهایی همانند کتیا و سالیدورکس مسلط شویم؟!

کتیا و سالیدورکس
آرشیو سایت کتیا کسب و کار مطالب آموزشی

چگونه به نرم‌افزارهایی همانند کتیا و سالیدورکس مسلط شویم؟!

قبلا راجع به نحوه یادگیری نرم‌افزارها صحبت کردیم اما حالا می‌خواهیم،‌به آنها مسلط شویم. تسلط به یک نرم‌افزار، بخصوص نرم‌افزارهای مدلسازی همانند کتیا و سالیدورکس، نیازمند طی کردن چند مرحله است. شما با گذراندن این مراحل می‌توانید ادعا کنید که همانند یک استاد، سطح بالایی از کار با ابزارها را می‌توانید ارائه کنید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

1- یادگیری اصول پایه

کتیا و سالیدورکس

شما برای شروع کار باید ابزارها و روش کار با نرم‌افزار را از طریق راه‌های مختلف یادبگیرید. پیشنهاد می‌کنم اگر کتاب مرجعی در زمینه نرم‌افزار مورد نظر وجود دارد آن را بیابید و به دقت مطالعه کنید و یا از کلاس‌های آموزشی با کیفیت استفاده کنید. پک‌های آموزشی برای این سطح مناسب نیستند و تعداد زیادی از این مجموعه‌ها با کیفیت پایین اما قیمت بالا در حال ارائه می‌باشند که توصیه نمی‌کنیم.

کلاس آموزشی باکیفیت، به معنای کلاس آموزشی گران نیست.

2- تمرین آموخته‌ها

کتیا و سالیدورکس

شما نیازمند تمرین و تکرار چیزهایی هستید که تاکنون یاد گرفته‌اید. مثلا برای محیط پارت سالیدورکس فقط کافیست عنوان Solidworks Part  را در یوتیوب سرچ کنید و هزاران تمرین و نمونه عالی مشاهده کنید. این کار باعث می‌شود علاوه بر اصول طراحی و کار با نرم‌افزار، اطلاعات قبلی شما در ذهنتان ماندگار شوند. تصور نکنید اگر 1 تمرین را 1 بار انجام دادید، کافیست. شما باید تکرار را به شدت در نظر بگیرید تا کاملا به مباحث مسلط شوید.

3- آموزش آموخته‌ها

کتیا و سالیدورکس

چه ایرادی دارد، نرم‌افزارهایی که یاد گرفته‌اید را به دیگران آموزش دهید. به این فکر نکنید که شما، هزینه و وقت خود را گذاشته‌اید، چرا که با آموزش دادن، خیلی اطلاعات کامل‌تری بدست می‌آورید. همیشه یادتان باشد که بهترین روش یادگیری، آموزش دادن است. سعی کنید برای خود هنرجو و یا فردی را پیدا کنید که مشتاق یادگیری است و به آموزش آموخته‌های خود در زمینه کتیا و سالیدورکس بپردازید. حتی در یادگیری زبان خارجی هم، محققان معتقدند آموزش دادن، تاثیر بالایی در ثبت شدن اطلاعات در ذهن دارد.

4- کار در شرکت‌های مختلف

کتیا و سالیدورکس

شما در 3 مرحله قبلی سطح بالایی از نرم‌افزار را یادمیگیرید اما مهر تایید بر دانش شما، زمانی می‌خورد که برای مدتی در شرایط کاری قرار بگیرید. یک دوره کارآموزی و یا حتی کار در شرگت‌ها، باعث می‌شوند هم از لحاظ روانی شما به اعتماد به نفس خوبی برسید. هم اطلاعات خود را کاملا در مغزتان ثبت کنید. برای این بخش بد نیست نگاهی به آگهی های استخدام بندازید.

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.