چه افرادی نباید کتیا و سالیدورکس را بیاموزند!

کتیا و سالیدورکس
solidworks آرشیو سایت آموزش سالیدورکس آموزش کتیا کتیا مکانیک

چه افرادی نباید کتیا و سالیدورکس را بیاموزند!

این روزها تقریبا همه بعد از تحصیلات دانشگاهی در رشته مکانیک یا برای علاقه خود به سراغ کتیا و سالیدورکس می‌روند. خیلی از با سابقه‌های این رشته، کتیا و سالیدورکس را پیشنهاد می‌دهند، اما برخی نمی‌دانند که ای نرم‌افزارهای مکانیک، برای همه مناسب نیستند. در اینجا به چند دسته از افراد اشاره می‌کنیم که ممکن است نرم‌افزار خود را به اشتباه انتخاب کنند.

بیشتر بخوانید: انقلاب CAD از اینجا شروع می‌شود: Shapr3D

1- طراحی سه بعدی!

کتیا و سالیدورکس

بله درست شنیدین، برخی افراد برای طراحی 3 بعدی به سراغ کتیا و سالیدورکس می‌روند. این نرم‌افزارها برای مدلسازی سه بعدی بر اساس اصول هندسی و مهندسی مناسب هستند ولی برخی قصد دارند الگوهای انیمیشنی سه بعدی طراحی کنند که ب اشتباه به ‌جای نرم‌افزارهایی مثل 3 دی‌مکس، مایا و … به سراغ این دو می‌روند.

2- نا توانا در نقشه‌کشی

کتیا و سالیدورکس

خیلی از افراد با نقشه کشی صنعتی آشنا نیستند و یا در حد خیلی کمی در دانشگاه با نقشه‌کشی آشنا شده‌اند. این افراد اگر با همین پایه ضعیف به سراغ نرم‌افزارهای کتیا و سالیدورکس بروند، همانند ساختمانی که پایه آن ضعیف است، امکان فروریختن دارد، دچار مشکل خواهند شد. به این افراد پیشنهاد می‌شود علم نقشه کشی صنعتی، تلرانس‌ها، اصول طراحی قطعات و روش‌های تولید را زودتر از نرم‌افزارها یاد بگیرند.

3- ماشینکارها

کتیا و سالیدورکس

خیلی از افراد به سمت برنامه نویسی و اپراتوری ماشین‌های کنترل عددی یا همان CNC تمایل دارند. این افراد معمولا طراح قطعه نیستند و باید به سراغ نرم‌افزارهای قوی در حوزه جی‌کد گیری و … بروند. پاورمیل در ایران، انتخاب بهتری برای این افراد خواهد بود. البته کتیا و سالیدورکس هم توانایی جی کد گیری و … دارند اما نرم‌افزارهای قوی این حوزه حساب نمی‌شوند.

4- مهندسان سایر رشته‌ها

کتیا و سالیدورکس

برخی نرم‌افزارهای رشته خود را به‌خوبی نمیشناسند و چون کتیا و سالیدورکس معروف‌تر هستند، بدون تحقیق به سراغ این نرم‌افزارها می‌روند. بعد از مدتی به اشتباه خود پی می‌برند یا کلا دچار سردرگمی می‌شوند. پس قبل از هر کاری تحقیق کنید، در چه تخصصی قصد دارید فعالیت کنید و بعد به سراغ یادگیری نرم‌افزارها بروید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

تبلیغات