معرفی کتاب

Mechanical Engineering Design

این کتاب مفاهیم و مطالب مهم را به زبان انگلیسی برای شما شرح داده که برای طراحی‌های مختلف نیاز است که به این اصول مسلط باشید.

Mechanical Engineering

Mechanical Engineering

این کتاب سالهاست در کشورهای خارجی تدریس می‌شود و برای گواهینامه ملی BTEC از این کتاب استفاده می‌شود.

طراحی اجزاء ماشین 1

طراحی اجزاء ماشین 1 و 2

اگر بدمبال یک کتاب خوب برای طراحی اجزا هستید، طراحی اجزاء ماشین 1 و 2 نوشته کارل هاینتس کابوس، کارل هاینتس دکر می‌تواند جایگزین خوبی برای کتاب شیگلی باشد و بسیار مفاهیم را ساده تر در خود جای داده است. به شما پیشنهاد می‌کنیم از مفاهیم جذاب این کتاب برای افزایش دید مهندسی خود استفاده کنید.

ابزارشناسي عمومی، اصول و کاربرد

مهندسان طراح باید در حد مقدماتی به برخی از اصول آشنایی داشته باشند که یکی از آنها ابزارهای صنعتی است . ابزارشناسي عمومي، اصول و کاربرد به نویسندگی اداره آموزش نيروي دريايي آمريکا، این نیاز شما را کاملا برطرف می‌کند و می‌توانید اطلاعات جذابی کسب کنید.

مکانیزمهای پایه تجهیزات مکانیکی نویسنده: Henry T. Brown

مکانیزمهای پایه تجهیزات مکانیکی

مکانیزمهای پایه تجهیزات مکانیکی نویسنده: Henry T. Brown یک کتاب خوب دیگر بخصوص برای رشته مکاترونیک است که بیش از هر رشته ای به مکانیزم‌ها نیاز دارند. برای طراحی هر دستگاه و ابزاری نیاز دارید که به اصول طراحی مکانیزم‌ها مسلط باشید پس این کتاب‌ها را به کتابخانه خود اضافه کنید.

مرجع کامل نقشه کشی صنعتی

مرجع کامل نقشه کشی صنعتی

کتاب‌های استاد ولی‌نژاد، یکی از کاربردی‌ترین و مهمترین کتاب‌ها در این حوزه هستند، تقریبا هیچ مهندس فعال و مطرحی را نمی‌توانید پیدا کنید که با این کتاب‌ها آشنا نباشند. بنابراین به شما توصیه می‌شود که حتما از این کتاب‌ استفاده کنید.

جداول و استانداردهای طراحی و ماشین سازی

جداول و استانداردهای طراحی و ماشین سازی

نسخه اصلی این کتاب، در خارج از کشور بسیار مهم و کاربردی است. جداول اصلی که نیاز هر مهندسی هستند، به شما به شدت کمک خواهند کرد و تقریبا تمام مباحث دانشگاهی در این کتاب جمع‌آوری شده‌اند.

مفاهیم تلرانسهای ابعادی و هندسی (GD & T)

مفاهیم تلرانسهای ابعادی و هندسی (GD & T)

یکی از مهمترین مفاهیم در نقشه کشی را می‌توان به صورت کامل از این کتاب آموخت. اگر به‌دنبال یادگیری تلرانس‌های هندسی هستید، ایز این مرجع، کامل‌تر پیدا نخواهید کرد.

قالب های برش، هاینریش کران، عبدالله ولی نژاد

اگر به دنبال افزایش مهارت خود در زمینه طراحی قالب‌های برش هستید، این کتاب می‌تواند به شما، کمک شایانی کند.

خودآموز ماشین‌کاری با PowerMill

کتاب‌های مثلث نارنجی معمولا کیفیت بالایی دارند و داشتن یک جلد از این کتاب‌ها به مهندسان مکانیک بسیار کمک خواهد کرد. در این کتاب سعی شده است با استفاده از تمرین‌ها و مثال‌های عملی و بهره‌گيري از ایده‌های کاربردی، ماشین‌کاری در نرم‌افزار Autodesk PowerMill به صورت خودآموز و گام‌به‌گام، همراه با ارائه اصول و استراتژی‌های ماشین‌کاری آموزش داده شود.

طراحی برای دنیای واقعی (Design for the real world)

اگر اهل کتاب‌خوانی هستید، این کتاب نگرش شما را در خلق طراحی‌های مدرن تکمیل می‌کند. ویکتور پاپانک به قلم خود در کتاب «طراحی برای دنیای واقعی» نگرش دیزاین را برای کشورهای درحال توسعه با پیشنهادها و توصیه های تئوری و عملی خود آشنا می کند.

طراحی مبتنی بر فهم محصول

اگر به‌ئنبال طراحی محصول هستید، این کتاب می‌تواند به دانش شما بیافزاید. Rune Monö به مدت 50 سال به عنوان مشاور در طراحی صنعتی فعالیت و سالها به عنوان استاد در نشانه شناسی محصول در کالج های طراحی دانشگاه در اسکاندیناوی تدریس می کند. این کتاب نقطه شروع زبان خود را دارد و روش جدیدی را برای طراحی عملکرد ارتباطی موارد مفید در کار طراحی عملی پیشنهاد می کند. این کتاب مملو از مثال های عملی است که به تصویر کشیده شده است

راهنمای جامع تحلیل مکانیکی به کمک نرم‌افزار Abaqus

راهنمای جامع تحلیل مکانیکی به کمک نرم‌افزار Abaqus

برای حرفه‌ای شدن در نرم‌افزارها، یک فرمول اساسی وجود دارد که از 3 بخش تشکیل شده، کلاس، مطالعه و تمرین. به شما پیشنهاد می‌کنم برای آنکه از کلاس‌های آموزش نرم‌افزارها نهایت بهره را ببرید، حتما کتاب‌هایی نیز در آن زمینه مطالعه کنید.

تفکر طراحی، فهم چگونگی تفکر و کار طراحان

تفکر طراحی، فهم چگونگی تفکر و کار طراحان

شما برای آنکه بتوانید، یک طراح برتر باشید باید تفکرات خود را نیز در این بخش تقویت کنید. آموزش تنها یک بخش از مهارت‌های شما در زمینه طراحی را در بر می‌گیرد. نایجل کراس به قلب معنای تفکر و فعالیت یک طراح می رود. این کتاب یک راهنمای آرمانی برای کسانی است که می خواهند طراح باشند و یا نحوه کار طراحان خوب در حوزه طراحی معاصر را بدانند. نایجل کراس استاد بازنشسته مطالعات طراحی در دانشگاه اوپن انگلستان است.

آموزش ارتعاشات و دینامیک ماشین به کمک نرم‌افزار ANSYS

فصول این كتاب به عنوان راهنمایی برای حل مسائل متنوع ارتعاشات، بر اساس دسته‌بندی مسائل مختلف موجود در كتاب‌های مرجع درسی و آموزشی ارتعاشات نگاشته و مرتب شده‌اند و به خواننده كمك می‌کنند تا با روند حل مسئله آشنا شود و همان ساختار حل را برای حل مسائل مشابه موجود در كتاب‌ها به كار گیرد.