لغات تخصصی آلمانی رشته مکانیک: رزوه‌ها

لغات تخصصی آلمانی

افرادی که بدنبال کاریابی در کشورهای آلمانی زبان هستند، معمولا نیاز خواهند داشت لغات تخصصی آلمانی رشته مکانیک را فرا بگیرند. هر چند این یادگیری زمان‌بر خواهد بود و برخی از شرکت‌ها این موضوع را درک می‌کنند ولی هر چه لغات تخصصی آلمانی بیشتری بدانند، بهتر است. در ادامه مطالب سایت، تصمیم گرفتم لغات مهم رشته مکانیک را به زبان آلمانی برای شما شرح دهم.

بیشتر بخوانید: آموزش زبان آلمانی درس 1 الفبای آلمانی

 

در شروع کار به سراغ Die Maschinenelemente یا همان اجزای ماشین می‌رویم و مطالب مهم این حوزه را به زبان آلمانی فرا خواهیم گرفت. امیدوارم این مطالب بتوانند برای شما راه گشا باشند. پس با من همراه باشید…

Metrisches ISO-Gewinde

رزوه متریکی بر اساس استاندارد ایزو را Metrisches ISO-Gewinde می‌نامند. Gewindeprofil شکل رزوه است که شبیه ذوزنقه با زاویه 60 درجه بین دنده‌ها است.

لغات تخصصی آلمانی

Nenngröße: اندازه نامی

در ادامه لغات تخصصی آلمانی، باید بدانید که اندازه نامی رزوه‌ها که با d می‌شود و بر اساس جدول استاندارد استخراج می‌شود در زبان آلمانی Nenngröße نام دارد که آرتیکا آن Die است. قطر اسمی این رزوه‌ها متفاوت هستند و براساس شناسه M آنها، در صنایع مختلف کاربرد دارند. پیچ‌هایی که Nenndurchmesser یا قطر اسمی آنها کمتر از 1 باشد در صنایع مثل ساعت سازی بکار گرفته می‌شوند.

رزوه‌های دنده ریز Feingewinde

در زبان آلمانی Fein به معنای ظریف و ریز است و وقتی این کلمه در کنار gewinde یا همان رزوه قرار می‌گیرد، معنای رزه ظریف یا دنده ریز می‌دهد.

Metrisches ISO-Feingewinde رزوه‌های متریکی ایزو ظریف را می گویند.

رزوه خارجی مخروطی متریکی

لغات تخصصی آلمانی

Metrisches kegeliges Außengewinde را اگر بخواهیم برای شما شرح دهیم، از چند بخش تشکیل شده است.

Metrisches به معنای متریکی

kegeliges مخروط یا مخروطی

Außengewinde رزوه خارجی

فراموش نکنید که پیچ‌های متریکی بر اساس استاندارد مشخصه DI N و با حرف M در نقشه‌ها مشخص می‌شوند.

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.