قرار داد 15 میلیون دلاری برای ساخت یک سلاح جدید !

ارتش ایالات متحده قراردادی به ارزش 15 میلیون دلار به شرکت لاکهید مارتین و جنرال داینامیکس میشن سیستم برای توسعه مفاهیم سیستم Echelons Above Brigade، یک سلاح جدید جنگ

ارتش ایالات متحده قراردادی به ارزش 15 میلیون دلار به شرکت لاکهید مارتین و جنرال داینامیکس میشن سیستم برای توسعه مفاهیم سیستم Echelons Above Brigade، یک سلاح جدید جنگ الکترونیک، اعطا کرد. EAB یک سیستم حمله و جمع آوری الکترومغناطیسی است که قابلیت های سایبری، اطلاعات سیگنال و جنگ الکترونیک را یکپارچه می‌کند. در مجموع، از قابلیت‌های مختلف این سلاح جدید می‌توان برای دادن نشانه‌ها و هشدارهایی در مورد محیط اطراف خود در هزاران مایل به سربازان استفاده کرد.

این شرکت‌ها همواره طرح‌های مفهومی را توسعه می‌دهند، تحت بررسی و آنالیز قرار می‌گیرند و در  نرم‌افزار به عنوان بخشی از فاز اول فرآیند توسعه شرکت خواهند کرد. پیش بینی می شود ارزش کلی پروژه نمونه اولیه در کل 163 میلیون دلار باشد. کن استریر، مدیر پروژه جنگ الکترونیک و سایبری، روز پنجشنبه در بیانیه‌ای گفت که این سیستم برای «پشتیبانی از ارسال اثرات کشنده و غیرکشنده به شیوه‌ای جامع و هماهنگ برای عملیات‌های رزمی در مقیاس بزرگ» استفاده خواهد شد. او گفت: «همراه با سیستم تیم رزمی تیپ TLS، سربازان در تمام سطوح توانایی پشتیبانی از عملیات چند دامنه‌ای با آگاهی موقعیتی EW را خواهند داشت.»

ارتش ایالات متحده قراردادی به ارزش 15 میلیون دلار به شرکت لاکهید مارتین و جنرال داینامیکس میشن سیستم برای توسعه مفاهیم سیستم Echelons Above Brigade، یک سلاح جدید جنگ

سیستم BCT پلتفرمی است که بر روی زمین برای افزایش آگاهی نیروها طراحی شده است.در مقایسه با سیستم BCT، سیستم EAB بر رده‌های بالاتر و استراتژیک‌تر ارتش متمرکز خواهد بود که به برد طولانی‌تر و توانایی تعامل با طیف وسیع‌تری از خدمات مجاور، ائتلاف و شرکای ملی و استراتژیک نیاز دارند.

ماه گذشته، لاکهید مارتین قراردادی به ارزش 58.8 میلیون دلار برای ارائه نمونه‌های اولیه برای BCT منعقد کرد که برای ارزیابی عملیاتی در خودروهای جنگی Stryker نصب می‌شوند.

منبع: جمعیت مهندسان مکانیک ایران

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.