طراحی آنلاین با سالیدورکس (3DEXPERIENCE Works)

DEXPERIENCE Works3
solidworks آرشیو سایت آموزش سالیدورکس

طراحی آنلاین با سالیدورکس (3DEXPERIENCE Works)

3DEXPERIENCE Works  مکانی را فراهم می کند که در آن همه اعضای تیم شما می توانند برای کسب نتایج موفقیت آمیز در طراحی همکاری کنند. یک انجمن 3DSwym را به عنوان پیام رسان یا صفحه پروژه در نظر بگیرید. این همان جایی است که تمام تیم، از ایده تا عمل نهایی، می توانند در یک طرح ارتباط برقرار کنند. فروش، بازاریابی، مهندسی، تولید، حمل و نقل را به راحتی با یک هدف مشترک هماهنگ کنید.

بیشتر بخوانید: سالیدورکس چیست و چه مدت برای یادگیری آن زمان لازم است؟

طراحی آنلاین با سالیدورکس (SOLIDWORKS)

SOLIDWORKS 3DEXPERIENCE Works xApps Project

قسمت 1: شروع با جامعه DSwym3

3DEXPERIENCE Works  مکانی را فراهم می کند که در آن همه اعضای تیم شما می توانند برای کسب نتایج موفقیت آمیز در طراحی همکاری کنند. برای نشان دادن این موضوع، ما قصد داریم پروژه ای را در اختیار شما قرار دهیم که در آن تغییرات مختلفی را در طرح ایجاد کرده و آن را بسته بندی می کنیم تا به دست اندر کاران نمایش داده شود. امروز، ما با راه اندازی جوامع DSwym3(Say What You Mean) این کار را آغاز می کنیم.

یک انجمن 3DSwym را به عنوان پیام رسان یا صفحه پروژه در نظر بگیرید. این همان جایی است که تمام تیم، از ایده تا عمل نهایی، می توانند در یک طرح ارتباط برقرار کنند. فروش، بازاریابی، مهندسی، تولید، حمل و نقل را به راحتی با یک هدف مشترک هماهنگ کنید. از آنجا که جوامع DSwym3 صفحات طرح در بستر DEXPERIENCE3 هستند، آنها به یک محیط طراحی مجهز شده اند. این باعث می شود که آنها به عنوان صفحه طرح بهتر از سایر ابزارهای موجود باشند. بیایید شروع کنیم!

افزودن برنامه DSwym3 به داشبورد

ما با ایجاد یک تب جدید در داشبورد شروع می کنیم، که برچسب آن را “اجتماعات” قرار می دهیم. پس از ایجاد تب، ما با استفاده از نشانگر موس، DSwym3 را از لیست برنامه ها روی تب خالی می کشیم و رها می کنیم. ما در این برنامه به همراه ایجاد جامعه جدید خود به تمام جوامع پروژه خود دسترسی خواهیم داشت.

DEXPERIENCE Works3

ایجاد جامعه یا انجمن

اکنون که برنامه را در داشبورد خود داریم، گام بعدی این است که جامعه طراحی خود را ایجاد کنیم. لیست جوامع در سمت چپ برنامه به همراه پیوندی برای نمایش همه وجود دارد.

DEXPERIENCE Works3

با انتخاب  Show All(نمیش همه) یک صفحه با تمام جوامع موجود در اختیار ما باز می شود. + در گوشه سمت راست بالا وجود دارد که به ما امکان ایجاد یک انجمن جدید را می دهد. تنها چیزی که برای ایجاد یک انجمن لازم است عنوان و شرح است.

DEXPERIENCE Works3

هنگام ایجاد یک جامعه سه سطح دسترسی موجود است: عمومی، خصوصی و مخفی:

  • عمومی یعنی هر کسی در شرکت شما می تواند این جامعه را ببیند. آنها باید بخشی از شرکت شما باشند و به پلتفرم شما دعوت شوند. در کل پلتفرم در دسترس هیچ کس نیست. پس آنچه در شرکت شما عمومی است، برای کل دامنه عمومی نیست.
  • خصوصی به این معنی است که هر فردی در شرکت شما می تواند انجمن را هنگام انتخاب نمایش همه مشاهده کند، اما برای مشاهده انجمن باید از شما مجوز بخواهد.
  • مخفی یا محرمانه یعنی یک کاربر باید به عنوان یک عضو اضافه شود تا حتی ببیند انجمن آنجا وجود دارد، اما پس از افزودن می تواند تمام محتوای انجمن را مشاهده کند. ما برای پروژه خود، یک انجمن مخفی ایجاد می کنیم و همه اعضای پروژه را دعوت می کنیم. ما همچنین یک قیف ایده ایجاد می کنیم تا تیم بتواند ایده های پروژه را به اشتراک بگذارد و در نهایت آن ایده ها را به یک طرح تبدیل کند.

DEXPERIENCE Works3

ایجاد گروه

قبل از شروع به افزودن اعضا به انجمن، گروهی را با تیم طراحی ایجاد می کنیم. به این ترتیب، هنگام افزودن آنها به فضای سه بعدی، انجمن و هر مکان دیگری که مورد نیاز است، فقط یک نهاد باید انتخاب شود.

پس از انتخابUser Groups (گروه های کاربر) با استفاده از نشانگر، می توانید به سادگی یک گروه جدید اضافه کرده و کاربران را به گروه اضافه کنید. این گروه اکنون برای افزودن اعضا به انجمن در دسترس خواهد بود.

DEXPERIENCE Works3

افزودن اعضا به انجمن 3DEXPERIENCE Works

از آنجا که انجمن ایجاد شده مخفی است، باید اعضایی را که نیاز به دسترسی به محتوا دارند اضافه کنیم. این کار از طریق پیوند اعضا(members link) در سمت راست انجام می شود. با این کار همه اعضای جامعه و سطح دسترسی آنها لیست می شود. اعضا را می توان با نماد + به انجمن اضافه کرد. سطوح دسترسی عبارتند از شرکت کننده ، نویسنده و مالک:

  • شرکت کنندگان می توانند سوالات و ایده هایی ایجاد کنند.
  • نویسندگان می توانند هر محتوایی را تولید کنند.
  • مالکان می توانند هرگونه محتوا را تولید کرده و همچنین وضعیت عضویت و ایده را کنترل کنند.

ما برای پروژه خود، تیم طراحی و تعدادی از اعضای فروش و بازاریابی را اضافه می کنیم.

DEXPERIENCE Works3

افزودن محتوا به انجمن DSwym3

اکنون که انجمن ساخته شده و اعضای تیم افزوده شده اند، آماده هستیم که محتوا را به صفحه اضافه کنیم. افزودن محتوا ساده است. هنگام افزودن محتوا، فقط نوع محتوایی را که می خواهید اضافه کنید انتخاب کنید. رایج ترین آنها پست ها و رسانه ها هستند. یک پست را می توان مانند یک گفت و گو مشاهده کرد و از رسانه برای ذخیره فیلم ها، تصاویر و حتی مدل های سه بعدی استفاده می شود. هر کسی در تیم می تواند با استفاده از3D Play(نمایش سه بعدی) که مستقیماً در پست تعبیه شده است با این مدل ها بچرخد و با آنها تعامل داشته باشد. همچنین می توانید صفحات ویکی درست کنید، از تیم سوال بپرسید و وظایفی را مستقیماً از درون جامعه ایجاد کنید.

DEXPERIENCE Works3

در گوشه سمت راست بالای انجمن، می توانید محتوا را فیلتر کنید. این به شما امکان می دهد تا برای نوع خاصی از پست ها مرتب سازی کنید. اگر می خواهید فقط ایده ها را ببینید، به سادگی بر روی نماد ایده کلیک کنید. این یک راه آسان برای محدود کردن چیزی است که می خواهید ببینید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.