سیستم‌ مناسب برای طراحی مهندسی چه مشخصاتی دارد؟

سیستم‌ مناسب

سیستم‌ مناسب برای طراحی مهندسی باید مشخصات خاص خود را داشته باشد و در بعضی موارد دیده شده که رایانه‌های گران قیمت هم در این مورد توانایی کافی ندارند. امروز در سایت جمعیت مهندسان مکانیک ایران، مشخصات سیستم‌ مناسب طراحی مهندسی را برای شما شرح خواهیم داد تا پرسش ها از ذهن شما حذف شوند.

بیشتر بخوانید:

همه چیز درباره مهاجرت مهندسان مکانیک به عمان

پردازنده CPU

سیستم‌ مناسب

انتخاب یک پردازنده خوب برای دریافت بهترین عملکرد در کارهای سه بعدی، همواره با چالش‌های زیادی روبرو بوده است که باید درباره آن هنگام پیکربندی سخت‌افزار خود تصمیم‌گیری کنید. CPU های مختلف دارای نقاط قوت و ضعف متفاوتی هستند و درک این موضوع می‌تواند به شما در یافتن انتخاب مناسب کمک کند. اکثر مواقع نر‌م افزارهایی نظیر کتیا، تنها قادر به استفاده از یک هسته واحد CPU هستند.

این مسئله باعث می‌شود یک پردازنده مرکزی فرکانس بالا، صرف نظر از تعداد هسته، یک انتخاب ایده‌آل برای این کارها باشد.
با این حال ، بسیاری از برنامه‌های رندر گیری هنگام استفاده از CPU ها با تعداد هسته زیاد بسیار کارآمد هستند. در حقیقت، کیفیت اکثر این موتورها بر اساس نوع پردازنده مقیاس‌بندی می‌شود. این مسئله باعث می‌شود CPUای که تعداد هسته دو برابر دارد تقریباً دو برابر سریع‌تر باشد.

پردازنده های مناسب برای مدلسازی سه بعدی:

سیستم‌ مناسب

اگر می‌خواهید با سیستم خود به مدلسازی سه بعدی و متحرک‌سازی بپردازید بهتر است از پپردازنده هایی که سرعت هسته آنها بالاست استفاده کنید، در واقع نیازی نیست یک CPU چند هسته ای تهیه کنید بلکه اگر یک پردازنده با سرعت Core بالا در اختیار داشته باشید، برای مدل‌سازی و متحرک‌سازی مشکلی نخواهید داشت.اما پیشنهاد اصلی ما به شما این است که یک سیستمی تهیه کنید که سالها اکثر نیازهای شما را پوشش دهد و شاید شما به رندر گیری هم نیاز پیدا کنید. بنابراین علاوه بر سرعت بالای هسته CPU شما به تعداد هسته های بیشتری نیز نیاز خواهید داشت. در امر رندرینگ تعداد هسته ها بسیار اهمیت دارد، در حقیقت هرچه پردازنده شما تعداد هسته های بیشتری داشته باشد شما سرعت بالاتری در رندرگیری خواهید داشت. در حال حاضر پردازنده مركزي اينتل سري skylake-x مدل core i9-9980xe در سال 1401 گزینه قدرتمندی برای پردازش محسوب می‌شود.

حافظه (RAM)

سیستم‌ مناسب

تجربه نشان داده که دومین سخت افزار مهم در کارهای سه‌بعدی، رم است. سیستم‌ مناسب برای طراحی مهندسی باید حافظه رم بالایی داشته باشد. میزان دقیق RAM مورد نیاز شما بستگی زیادی به پروژه هایی که شما روی آنها کار می‌کنید دارد، اما به طور کلی برای کار با سالیدورکس 16 گیگابایت رم گزینه خوبی است. حافظه رم کمتر از این میزان ممکن است در پروژه‌های سنگین، مشکل‌ساز شود.

کارت گرافیک (GPU)

سیستم‌ مناسب

یکی دیگر از بخش‌های مهم هر رایانه، گرافیک آن است. هنگام ساخت، ویرایش و متحرک‌سازی مدل‌ها، کارت گرافیک بخش مهمی از FPS است. هرچه FPS بالاتر باشد باعث می‌شود در هنگام چرخش، بزرگنمایی یا حرکت در اطراف مدلی که روی آن کار می‌کنید تجربه روان‌تر و بهتری داشته باشید. کارت گرافیک‌های NVIDIA و GeForce را در لیست GPU های پیشنهادی شرکت‌های نرم‌افزاری سه‌بعدی همواره حضور داشته‌اند. بنابراین شما باید یک کارت گرافیک با ظرفیت حداقل 2 گیگ و نرخ 60 FPS برای انجام کارهای 3 بعدی بدون دردسر داشته باشد.

هارد دیسک

سیستم‌ مناسب

برای کاهش هزینه های مربوط به SSDها توصیه می کنیم از یک SSD برای درایو اصلی که میزبان سیستم عامل شما است، استفاده کنید.سرعت بالای SSD ها به سیستم شما امکان می‌دهند در راه‌اندازی برنامه‌ها و بارگذاری فایل‌ها چندین برابر سریعتر از هر هارد دیسک سنتی دیگری عمل کند. اگر بودجه شما اجازه می‌دهد، داشتن یک SSD دوم برای ذخیره پروژه‌ها ایده بسیار خوبی است. از آنجا که SSDها گران‌تر از درایوهای سنتی هستند، برای ذخیره‌سازی طولانی‌مدت یا در صورت نیاز به ذخیره‌سازی بیشتر توصیه می‌کنیم از یک هارد دیسک سنتی استفاده کنید. استفاده از SSD در بسیاری از موارد مفید است اما بیشتر اوقات برای درایو ذخیره‌سازی یک SSD بسیار بالا لازم نیست. با این روش شما مشکل لود شده، کتیا و سالیدورکس را به طور کامل حل خواهید کرد.

از آنجا که سیستم‌های کامپیوتری هر سال رشد و تغییر می‌کنند، پیشنهاد می‌شود برای گرفتن آخرین اطلاعات از یک سیستم مناسب، در بخش کامنت‌ها نظر بذارید.

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.