رو خودت سرمایه‌گذاری کن! ( سخنی با دانشجویان)

رو خودت سرمایه‌گذاری کن
آرشیو سایت کسب و کار مطالب آموزشی

رو خودت سرمایه‌گذاری کن! ( سخنی با دانشجویان)

خیلی‌ها در دایرکت اینستاگرام از من می‌پرسند که برای کسب درآمد،‌ پیشرفت و … چه کاری باید انجام بدم. جواب من به آنها: رو خودت سرمایه‌گذاری کن! خیلی‌ها به دنبال فرمول و رازی هستند که بتوانند یک شبه آنها را به مقام استادی برساند. چنین رازی وجود ندارد. اما می‌توانید به مقام استادی برسید. شما می‌توانید به بهترین و جذاب‌ترین سطح از زندگی برسید اگر خودتان بخواهید.

رو خودت سرمایه‌گذاری کن

بعضی‌ها در پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌کنند. تصور می‌کنند یک روز این سرمایه‌گذاری به نتیجه می‌رسد اما این احتمال 50 درصد برد و 50 درصد باخت دارد. تنها سرمایه‌گذاری ای که می‌توانید انجام دهید و صدرصد به نتیجه می‌رسد، سرمایه گذاری بر روی خودتان است.

رو خودت سرمایه‌گذاری کن

اجازه بدهید از نقطه صفر شروع کنیم. اولین کاری که برای رسیدن به موفقیت باید انجام بدید، ایجاد دگرگونی و تغییر در خود است. اگه میخواهید رشد کنید و از اون چیزی که هستید خیلی بهتر باشید، باید تغییر کنید. باید عادت‌های غلط خود را عوض کنید. باید یادگیری را به امری لذت‌بخش در خود تبدیل کنید. باید متفاوت نسبت به حال، فکر کنید.

خواندن کتاب‌های متعدد، بهترین روش سرمایه‌گذاری بر روی خودتان است. شما اگر 1 کتاب تخصصی بخوانید، یک گام از بقیه جلوتر هستید. البته فکر نکنید منظور من کتاب‌هایی است که در دانشگاه به شما می‌گویند باید بخوانید! خیر. بهترین منابع رشته تحصیلی خودتان را بشناسید و با میل و علاقه آنها را بخوانید.

زمان باارزشترین چیزی است که شما دارید، پس مدیریت موثر اون کارآمدترین روش برای سرمایه گذاری در خود است. فراموش نکنید ما در طول شبانه روز 24 ساعت وقت داریم. خبر خوشحال کننده اینه که همه افراد موفق هم دقیقا اندازه ما وقت داشتند. تنها تفاوت در نحوه استفاده از این زمان هست. من بارها برنامه‌ریزی کردم و تا همین امروز هم این برنامه‌ها به نتیجه نرسیده است. گاهی به آنها عمل کردم و گاهی خیر اما همچنان برنامه‌ریزی می‌کنم. چون باید کارهایم در ذهنم ماندگار شوند.

پس یاد بگیرید زمان را بهتر و درست‌تر مدیریت کنید. از کارهایی که وقت می‌گیرند و نتیجه ای ندارند پرهیز کنید. البته تصور نکنید هر روز باید تفریح و سایر لذت‌ها را کنار بگذارید. چون اینگونه افسرده خواهید شد. زمانبندی دقیق انجام دهید.

کلاس‌های مناسب خودتان را پیدا کنید و از شرکت و یادگیری در آنها لذت ببرید. از حالا به نتیجه فکر نکنید. به این فکر کنید که می‌توانید در بین افراد جامعه، با دانش خود، سرتان را بالا بگیرید. تصور کنید شخصی یک سوال تخصصی از شما می‌پرسد و شما جواب را می‌دانید. جواب می‌دهید و نگاه‌ها به شما تغییر می‌کند، جذاب نیست؟

پس روی خودت سرمایه‌گذاری کن

نظر (2)

  1. اسماعیل

    مطالب خیلی مفیدو انگیزشی

    1. علی شیرعلی بیک

      ممنون از شما

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.