رازهای مهم موفقیت که باید حتما بدانید

رازهای مهم موفقیت
آرشیو سایت مطالب آموزشی

رازهای مهم موفقیت که باید حتما بدانید

شاید افراد موفق زیادی را به لطف شبکه‌های اجتماعی بشناسید و یا با آنها ارتباط زیادی داشته باشید. خیلی‌ها مشتاق هستند، سبک زندگی این افراد یا رازهای مهم موفقیت آنها را بدانند، تا شاید با کپی‌برداری از روی آنها بتوانند شرایط بهتری را برای خود مهیا کنند. برخی از اصول رسیدن به موفق،‌مهم و کلیشه‌ای است و شما باید مداوم آنها را مرور کنید. اما برخی دیگر متناسب با شخصیت شما شکل می‌گیرند.

رازهای مهم موفقیت

حوادث مانع تو می‌شوند؟

رازهای مهم موفقیت

گاهی اوقات حوادث باعث می‌شوند، شما از مسیر اصلی دور شوید. این حادثه ممکن است فوت یک عزیز یا حتی یک مسئله مالی باشد. افراد موفق توانایی کنترل شرایط را دارند و هرگز از مسیر خود خارج نمی‌شوند. چه بخواهیم و چه نخواهیم، این حواث در زندگی ما اتفاق افتاده و ما باید با آنها کنار بیاییم.

موفقیت همیشه شاد و شیرین نیست

اگر معنای رایج موفقیت را در نظر بگیریم، باید بپذیریم که دنیای انسانهای موفق، همیشه هم آنقدر که از بیرون به نظر می‌رسد شاد و شیرین نیست.

شاید بخشی از ریشه‌ی این مسئله را بتوان در توضیحات دن گیلبرت در مورد شادمانی جستجو کرد: اینکه برداشت ما از موفقیت و رسیدن به هدف‌ها و مطلوبیتی که برای ما دارند، با آن چیزی که در عمل روی می‌دهد تفاوت دارد و ظاهراً موفقیت سفری است که در آن رویای رسیدن به مقصد، شیرین‌تر از تجربه‌ی حضور در شهر مقصد است.

رازهای مهم موفقیت

موفقیت، حاصل تلاش و کوشش است، اما حفظ موفقیت نیز، همچنان تلاش و کوشش بیشتری را می‌طلبد. چیزی که معمولاً آن را فراموش می‌کنیم. گاهی اوقات، تلاش برای حفظ موفقیت، آنقدر انرژی و زمان می‌گیرد که فرصتی برای لذت بردن از تجربه‌ی موفقیت باقی نمی‌ماند.

کوهها را می‌توان با سنگ‌ریزه ها جابه‌جا کرد

در کتاب بنیانگذار برند نایک، نوشته شده بود، برای جابه‌جایی کوه‌ها باید از سنگ ریزه‌ها شروع کرد. مجموعه‌ای از کارهای کوچک می‌توانند نتایجی بزرگ را بهمراه بیاورند. مثلا شما می‌توانید بزرگترین شرکت تولیدی را داشته باشید، اما فعلا باید به خرید 1 دستگاه پرینتر سه بعدی فکر کنید. قدم‌ها را کوتاه بردارید تا توانایی کنترل بیشتری داشته باشید.

هر روز یک هدیه است

رازهای مهم موفقیت

زندگی فوق العاده ارزشمند است اما در یک لحظه میتواند به بدترین ها تبدیل شود. وقتی این اصل را ملکه ذهنتان کردید، دیگر امکان ندارد ساعات پر ارزش روزانه تان را به دفع الوقت بگذرانید. ایده هایتان را دنبال میکنید و از وقتتان نهایت استفاده را می‌برید. اگر شما طوری زندگی کنید انگار “امروز آخرین روز زندگیتان است.” خواهید دید چه احساس قدر دانی نسبت به هرچیزی که در اطرافتان وجود دارد پیدا خواهید کرد. هر روز را با انرژی به سمت هدفتان گام بردارید تا به نتیجه برسید.

تردیدها همیشه وجود دارند

تصور کنید قصد مهاجرت دارید و به‌دلیل جدایی از خانواده دچار تردید شده‌اید. برای اتفاقات پیش رو هم دچار چنین تردیدی شده‌اید، پس باید چه کرد؟ یکی دیگر از رازهای مهم موفقیت دقیقا در همین مسئله است.

موفقیت بیشتر و بزرگتر، نیازمند تصمیم گیری‌های بزرگ‌تر است. تصمیم گیری‌های بزرگتر یعنی انتخاب دشوارتر. یعنی کنار گذاشتن گزینه‌های بزرگ و ارزشمند به نفع گزینه‌هایی که بزرگتر و ارزشمندتر به نظر می‌رسند. اگر لازمه‌ی موفقیت، انتخاب بین گزینه‌‌ی بد و گزینه‌ی خوب بود، همه موفق بودند. اما موفقیت، هنر انتخاب از بین دو گزینه‌ای است که به یک اندازه بد و یا به یک اندازه خوب به نظر می‌رسند.

یا انتخاب گزینه‌ی دوم از بین دو گزینه‌، در شرایطی که عموم مردم، انتخاب گزینه‌ی اول را منطقی و معقول می‌دانند. تصور نکنید که تردید‌ها یعنی اینکه نباید آن کار را انجام دهید، تردید در هر کاری وجود دارد، اما باید کنترل شوند.

کار طاقت‌فرسا،‌ عامل موفقیت نیست

رازهای مهم موفقیت

برخی فکر می‌کنند اگر از ساعت 6 صبح تا 12 شب کارکنند، حتما موفقیت آنها تضمین می‌شود، اما این خیال باطل است. شما شاید با 1 ساعت کار در روز بتوانید منفعت بیشتری بدست بیاورید. کار نباید طاقت فرسا باشد. شما باید با علاقه کار کنید. اگر کار روزمره تان شما را خسته کرده و هیچ علاقه ای به آن ندارید و تنها بحث مالی آن برای شما اهمیت دارد، دور آن را خط بکشید.

همیشه وقت کافی وجود دارد

همه انسان های این کره خاکی به یک نسبت وقت دارند.
با اینحال خیلی ها فکر میکنند وقت کافی ندارند. مشکل در میزان وقت نیز، مشکل در مدیریت و ملاحظه وقت است. یک سررسید داشته باشید روزها و ساعت هایتان را مدیریت کنید. مردم موفق به دنبال وقت اینطرف و آنطرف نمی روند، آنها نهایت استفاده را از وقت خودشان میکنند.

هر کاری که می‌کنید آن را درست و منظم انجام دهید. صبور باشید تا بتواند به نتیجه برسد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.