دانلود مقاله انگلیسی: دقت ابعادی در تغییر شکل پلاستیک آلیاژ آلومینیوم

دقت ابعادی در تغییر شکل پلاستیک آلیاژ آلومینیوم

مقالات خارجی باعث می‌‌شوند تا اطلاعات جدید و بروزی به محققان و فعالان داخلی منتقل شود.این مطالعه بر روی تغییر شکل پلاستیک (QPF) ، تلرانس های محصول و روش های حذف متمرکز است. قالب پوسته فلزی پیچ خورده سنتی در QFP دارای محدودیت هایی مانند زمان فرآیند طولانی و کیفیت ناپایدار است. بنابراین، این تحقیق به منظور بهبود کارایی فرآیند و دقت ابعادی QPF ، در ساخت پوسته های فلزی یک مکانیسم را طراحی کرده است.

دقت ابعادی در تغییر شکل پلاستیک آلیاژ آلومینیوم

نتایج تحقیق نشان می دهد که سازوکار پیشنهادی می تواند به طور قابل توجهی زمان فرآیند را کاهش دهد، زیرا بعد از تشکیل کامل ، بیشتر عملیات حرکت نمونه ها را جایگزین می کند. زمان فرآیند کوتاه تر باعث کاهش افت دمای قالب در حین کار می شود ، بنابراین با از بین بردن نیاز به انتظار برای بازگشت قالب به دمای کارایی ، بازده نیز بهبود می یابد.

از نظر تحمل ابعاد ، درجه تحمل فرآیند تغییر شکل پلاستیک QPF با استفاده از انحراف استاندارد تعیین شد و مشخص شد که بین IT10 و IT14 است. این محدوده دامنه پردازش تراش و برش CNC را نشان می دهد و نشان می دهد که این فرآیند در تولید پوسته های فلزی دارای ارزش تجاری است، زیرا روند اصلی تولید فعلی پوسته های فلزی شامل ریخته گری ، مهر زنی و ماشینکاری CNC است.

در این مقاله تلاش محققان برای ایجاد قالب با افزایش کارآیی و بازده، به شدت قابل لمس است و شما می‌توانید به خوبی این مطلب را در مرحله به مرحله آن ببینید.

دقت ابعادی در تغییر شکل پلاستیک آلیاژ آلومینیوم

آلیاژهای آلومینیوم به دلیل دارا بودن جرم سبک ، مقاومت بالا ، بازیافت آسان و مقاومت در برابر خوردگی بالا ، در سال اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده اند. این خصوصیات مفید آلیاژهای آلومینیوم منجر به افزایش عمده کاربردهای آنها در صنعت خودرو و سایر زمینه های مهندسی مانند صنایع هوافضا و مخابرات شده است. با این حال ، کاربردهای گسترده ورقهای آلیاژ آلومینیوم به دلیل فناوریهای مختلف و پیچیده فرآیند و هزینه بالاتر در مقایسه با ورقهای فولادی، محدود شده است. فناوری Super Plastic Forming (SPF) با موفقیت در صنعت هوافضا به کار گرفته شده است. مشخص شده است که سرعت آهسته شکل گیری آلومینیوم مانعی برای استفاده از فناوری SPF در برنامه هایی مانند تولید بدنه های آلومینیومی خودرو در صنعت خودرو است که منجر به ایجاد و شکل گیری پلاستیک سریع (QPF) می شود. این روش QPF که به آن تشکیل گاز داغ فلز نیز گفته می شود ، با موفقیت به نتیجه رسیده است.

برای دانلود بر روی لوگوی زیر کلیک کنید.

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.