داستان ربات‌ها: نابودگر علف‌ های هرز

نابودگر علف‌

علف‌کش‌ها علاوه بر گران بودن، می‌توانند به محیط زیست نیز آسیب برسانند. بنابر این نیاز به یک نابودگر علف‌ های هرز در همه جا حس می‌شود. ربات سمپاش Solix، علف های هرز را در مزارع کشاورزان شناسایی و سمپاشی می کند. سمپاش Solix که توسط شرکت فناوری کشاورزی برزیلی/آمریکایی Solinftec طراحی شده است، توسط شرکت مک کینی مستقر در ایندیانا ساخته خواهد شد. مانند ربات Solix Scout موجود Solinftec – که محصولات را بازرسی و گزارش می دهد،  از چهار پنل خورشیدی داخلی نیرو می گیرد.

نابودگر علف‌

همانطور که اسپریر به طور مستقل مسیر خود را در میان مزارع دنبال می‌کند، از مجموعه‌ای از حسگرهای یکپارچه برای انجام اسکن ریشه تا برگ از هر گیاهی که از روی آن عبور می‌کند، استفاده می‌کند. اگر سیستم هوش مصنوعی آلیس تشخیص دهد که گیاه علف هرز است، علف کش به طور انتخابی روی آن استفاده می شود. این ربات همچنین یک نقشه دیجیتالی از مزرعه تولید می کند که نشان می دهد علف های هرز در کجا شناسایی و درمان شده اند.

به گفته Solinftec، یک ربات اسپریر قادر است تا 100 هکتار (40.5 هکتار) زمین کشاورزی را بسته به شکل مزرعه و زمین مدیریت کند. علاوه بر این، با استفاده از یک سیستم روشنایی و باتری شارژ شده توسط پنل های خورشیدی خود، اسپریر می تواند 24 ساعت شبانه روز کار کند. و از آنجایی که ربات بسیار سبک تر از تراکتور است، تراکم خاک به حداقل می‌رسد. سمپاش Solix در شکل فعلی خود برای استفاده در محصولات غلات مانند گندم، سویا و ذرت بهینه شده است. Solinftec ادعا می کند که در آزمایشات ایالات متحده که تاکنون انجام شده است، این فناوری توانسته است استفاده از علف کش را تا 70٪ کاهش دهد.

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.